2016 m. vasario 6 d., šeštadienis

10 patarimų, leidžiančių saugiau jaustis internete (1 dalis)

Radau dešimt patarimų, kaip saugiau jaustis internete, kuriuos sudarė visuomenės plėtros komitetas ir ilgai nedvėjojusi supratau, kad juos reikia aptarti su jumis! Šiame įraše aptarsiu pirmuosius penkis patarimus.

1. Virtualioje erdvėje būkite atsargūs, pateikdami savo tikrąjį vardą ir pavardę, jei prie šios informacijos prieigą gali turėti bet kuris interneto vartotojas.
Manau yra labai svarbu saugoti savo vardą ir pavardę nežinomą, kadangi tuo gali pasinaudoti žmonės.  Labai dažnas atvėjis, kai sukčiai naudoja svetimus vardus ir pavardes kuriant įvairias paskyras,ir apgaudinėjant žmones. Todėl reikia vengti registracijos...kur nereikia.

2. Atsargiai elkitės naudodamiesi elektroninėmis paslaugomis, kurios reikalauja Jūsų banko duomenų. Prieš atlikdami finansines operacijas internete, įsitikinkite, jog interneto svetainė, kuria naudositės yra saugi ir patikima.
 Šis punktas yra išties labai svarbus, kadangi jei elgsitės neprotingai, galite ne tik prarasti savo pinigus, bet taip pat jūsų vardu sukčiai gali paimti paskolų, o tuomet...Įklimpsite į skolas. Atrodo viskas saugu, bet jei nebūsite atsargūs, galit stipriai nukentėti...

3. Saugokite ne tik savo tapatybės ar banko duomenis, tačiau ir vieną svarbiausių virtualios erdvės elementų – slaptažodį. Patartina jį reguliariai keisti ir kuriant naują - pasitelkti skirtingus simbolius, sudėtingas kombinacijas, kurias žinotumėte tik Jūs.
Saugoti slaptažodį, labai svarbu! Pati esu susidūrusi su šia problema, ir kelis mėnesius nežinojau ,kad mano ''FaceBook'o'' žinutės buvo skaitomos! Todėl susigalvokite tokį slaptažodį,kad niekam nekiltų net mintis ,kad toks slaptažodis įmanomas. Mano asmeninis patarimas, naudokite tokius žodžius, kurie niekam nešautų į galvą. Pvz.: automatas, bombonešis ar kokia sulčiaspaudė. Taip niekas neatspės jūsų slaptažodžio.

4. Elektroniniu paštu mus gali pasiekti daug elektroninio šlamšto (angl. spam). Nepageidaujami reklaminiai pranešimai ne tik užpildo asmeninio elektroninio pašto erdvę, tačiau su jais gali atkeliauti virusai ir kitos Jūsų kompiuterio darbą galinčios paralyžiuoti elektroninės programos. Rekomenduojama neatidarinėti prisegtų failų ar nuorodų, pateiktų elektroniniame laiške, kurį gavote iš nepažįstamo asmens.
Su šia problema nesu susidūrusi, tačiau manau tikrai svarbu atidaryti tik jums pažįstamus laiškus. Asmeniškai aš, nežinomus laiškus tiesiog ištrinu, neatidarinėju, nes man jie neįdomūs. Pasirodo net nežinodama ir nuo virusų apsisaugau. Dabar žinosiu.Žinosit ir jūs : )

5. Niekada nesidalinkite savo internetinių paskyrų prisijungimo duomenimis (ypač slaptažodžiu), jei gavote nenumatytą elektroninį laišką, kuriame prašoma juos pateikti. Šią gudrybę paprastai naudoja apsimetėliai, kurie, prisidengę populiariomis paslaugų interneto svetainėmis, socialiniais tinklais, teigia, jog Jūsų paskyros sutrikimai reikalauja tokios informacijos. Tai dar vienas būdas nesudėtingai įsibrauti į Jūsų asmeninę elektroninę erdvę.
Na mano nuomone, turėtumei būti tikrai kvailas jei patikėtumei tokiu laišku. Bet pasirodo pagal šį patarimą, tokių žmonių yra. Taigi, mielieji. Tiesiog nedarykite to. Tik nukentėsite.

 Taigi, apžvelgiau pirmuosius penkis patarimus, kitame įraše apžvelgsiu likusius.
 SAUGAUS INTERNETO, BRANGIEJI!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą