2016 m. vasario 6 d., šeštadienis

10 patarimų, leidžiančių saugiau jaustis internete (2 dalis)


Sveiki mielieji! Taigi aš toliau tesiu patarimų ,leidžiančių saugiau jaustis internete apžvalgą ir savo įžvalgas. Tesiu nuo šeštojo patarimo....


6. Naudokite efektyvias antivirusines programas, skirtas apsaugoti Jūsų kompiuterį nuo daugelio elektroninių įsilaužėlių. Šiuo metu ne viena kompanija siūlo nemokamas antivirusines programas, kurias galima rasti ir parsisiųsti internetu (pvz., „Avast“, „AVG“, „Comodo“).
Antivirusinės programos yra labai svarbios, nes virusai tyko visur. Jei nesaugosite kompiuterio nuo virusų, jis gali taip stipriai nukentėti, kad gali net sugesti nepataisomai...

7. Įsitikinkite, jog interneto svetainės adresas, kurioje norite registruotis arba prisijungti, yra Jūsų įprastai naudojamas, pavyzdžiui, gmail.com, o ne gnail.com. Net minimalus interneto svetainės adreso pavadinimo pokytis gali reikšti, kad jūs esate nukreiptas į interneto sukčių sukurtą fiktyvią interneto svetainę ir yra bandoma gauti Jūsų asmeninius prisijungimo duomenis.
Žinoma, visada nežiūrime į svetainės adresą, bet karts nuo karto reiktų atkreipti dėmesį, pavyzdžiui tada, kai einate į naują svetainę.

8. Atkreipkite dėmesį, kaip Jūsų vaikai naudojasi internetu ir kontroliuokite šiuos procesus. Papasakokite vaikams apie interneto keliamas grėsmes. Nors nuolat kuriamos priemonės saugiam ir draugiškam internetui, tačiau vaikai šiuo atžvilgiu vis dar išlieka pažeidžiamiausia auditorija.
Pati dar neturiu vaikų, bet suprantu šią situaciją, kadangi turiu mažą pusseserę ir teko stebėti, ką ji veikia prie kompiuterio.Teko susidaryti ne kokį vaizdą, nes vaikai lenda į nežinomus tinklalapius ir patys nesupranta ką daro.Tėvai turi būti atidesni ties tuo.

9. Stebėkite savo pačių veiklas internete, nuomonės reiškimą: Jūsų paskelbta informacija išlieka elektroninėje erdvėje, taigi būkite apdairūs ir korektiški.
Pati dabar savotiškai reiškiu savo nuomonę apie šiuos punktus, bet darau tai apdairiai, per daug nekeldama , ar nežemindama kažko.Taigi, reiškite nuomonę taip, kad ji stipriai kažko neįžeistų,nenužemintų, venkite necenzūrinių žodžių, nes per ''ilgą liežuvį'' , galite ir į teismą paduoti būti. Ir negalvokite, kad jei rašote kaip anonimas - jūsų nesuseks. Gan nesunku susekti kompiuterio IP adresą, o tada jūsų anonimiška drąsa *bam* ir išgaruos...

10. Jei esate drąsus ir internete mėgstate komunikuoti su nepažįstamaisiais, nusprendę su jais susitikti būkite itin atsargūs, apie savo planuojamą susitikimą praneškite bent vienam patikimam asmeniui iš savo draugų ar artimųjų rato.
Šis patarimas, turbūt vienas iš svarbiausių, šiais laikais tikrai aktualus. Daugybė žmonių taip būna apgaunami, išprievartaujami , ar net nužudomi, nes už kompiuterio laido - apsimetėlis. Jei jau sugalvojote susitikti, siūlau padaryti vieną paprastą dalyką, visu pirma pasikalbėti per ''skype'' su kamera. Taip pamatysite, ar tas žmogus išties tas pats, ar neapsimeta kažkuo kitu.Jei žmogus nesutinka kalbėti, manau net neverta ir susitikti...

Taigi , mielieji, manau šie patarimai bus jums naudingi ir imsite labiau rūpintis savo ir savo kompiuterio saugumu! 
Saugaus interneto! 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą